Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Test PostTë dielën, Lëvizja Vetëvendosje, mbajti mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm.  

Në këtë takim, lideri i LVV-së, Albin Kurti tha se viti që po mbyllet, ka qenë vit i humbur, nga këndvështrimi i interesave shtetërorë të Kosovës. E gjithë kjo sipas tij, për shkak të një qeverisje e paaftë dhe e kapur.

Kurti ka thënë se Kosova ka shënuar dobësim e regres si në politikën e jashtme ashtu edhe në sferat e brendshme të zhvillimit ekonomik, drejtësisë, arsimit e shëndetësisë.

“Por nga aspekti i perspektivës, viti i shkuar ishte i rëndësishëm, sepse edhe një herë Lëvizja Vetëvendosje shënoi rritje elektorale, duke dalë sërish e para e duke fituar të drejtën për të themeluar qeverinë”, thotë LVV.0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *