Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ambasadori i Zvicrës viziton KKSH

Dje mirëpritëm në selinë e KKSH-së ambasadorin e Zvicrës në Beograd, z.Urs Schmid së bashku me delegacionin e tij.

Ambasadorin e njoftuam me gjendjen e rëndë infrastrukturore të shkollave në gjuhën shqipe si dhe për mosrespektimin e marrëveshjeve nga ana e Serbisë mbi integrimin e shqiptarëve.

Do t’i mbajmë të informuar ndërkombëtarët me gjendjen e shqiptarëve në Serbi. Zëri jonë ka nevojë për jehonë!

Zyra për informim pranë KKSH!

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *