Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Thirrje për bursa studentore

Ftohen te gjithë studentët shqiptarë që jetojnë në Luginën e Preshevës, të aplikojnë për bursa studentore që Këshilli Kombëtar Shqiptar ndan në zbatim të Vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën programin “Përkrhaje për Luginën e Preshevës!

Më poshtë gjeni vendimin e thirrjes dhe Formularin me dokumentet e nevojshme për aplikim për të gjithë studentët shqiptar të Luginës.

Ju lutemi që formularin t’a plotësoni dhe t’ja bashkangjitni dokumenteve tjera gjatë aplikimit!

Afati i aplikimit nga 1 deri me 22 prill 2024, ora 15:00!

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *